Co je Zumba ?

Zumba je fitness hodina plná tance a energie, skvělé hudby a dobré  nálady. Kombinuje dynamickou  latinsko-americkou hudbu a latinsko-americké tance spolu s prvky aerobiku. Využívají se tance jako například Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a další... Vychází z principu, že cvičení by mělo být zábavné a jednoduché. Energické latino rytmy nám vytvoří skvělou PÁRTY, která nás strhne k tanci . Je to cvičení, které Vám zaručeně zdvedne náladu! Důležité je, aby jste z lekce zumby odcházeli s úsměvem.

Choreografie střídají pomalé a rychlejší rytmy, které fungují na principu intervalového tréninku s cílem spalovat tuky a vytvarovat vaše tělo . Zaměřují se na svalové partie jako zadeček, nohy, ruce, břicho a ten nejdůležitější sval těla, Vaše srdce!

Kombinace latinsko-amerických a exotických rytmoů vytvoří báječnou párty, na které vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a ve Vás zanechá skvělý pocit a dobrou náladu.

Co je ZumbAtomic ?

Je speciálně navržená lekce Zumby pro děti v doporučené věkové skupině 4-12 let. Instruktoři, kteří dokončí školení ZUMBATOMIC jsou licencování  a mohou poskytovat lekce ZumbAtomic dětem.

Všeobecným cílem bylo vytvořit zábavný a zdravý program pro děti pomocí konceptu ZUMBA fitness. Ta vytvořila příběh (DVD a komiksovou knihu) k zaujetí dětí - sledování, učení se a volby cesty směrem ke zdravému životnímu stylu. Příběh byl o fiktivním vědci jménem pan Tomic, který hledal recept na štěstí. Po mnoha pokusech objevil, že receptem je tanec, hudba a cvičení.

Tehdy narazil na ZumbAtomic - explozi hudby, tance a energie.

Lekce jsou přátelské k dětem díky písním, tancům a akcím, které podporují obecné téma zdravého životního stylu.

Historie Zumba® fitness – nejlepší věci vznikají náhodou

Když si známý kolumbijský choreograf, tanečník a fitnes tréner celebrit Beto Perez zapomněl hudbu na svoji lekci aerobiku, vytáhl z auta svoji oblíbenou, tehdá ještě kazetu s latino hudbou a začal improvizovat. Lidi byli nadšení a zájem o jeho hodiny začal vzrůstat. V Kolumbii se stal tak populární, že si ho zpěvačka Shakira najala jako choreografa pro jedno své album .

Po Betově příchodě do USA v roce 2001 spolu s dalšími partnery (Alberto Perlman a Alberto Aghion) vytvořili spoločnost Zumba fitness, založenou na filozofii Beta Peréze „přinést do světa  fitness zábavu“ a začlo nové šílenství, které uchvátilo miliony lidí na celém světě.

V květnu 2011 se Zumba těší obrovskému úspěchu ve víc než 125 zemích na celém světě, 12 miliónů lidí navštěvuje hodiny zumby alespoň jednou týdně...Proč je to tak? Je to totiž ta nejlepší párty, kterou jste kdy zažili....

Tajemství úspěchu Zumba® fitness

Zumba je skvělá nejen pro vaše tělo, ale hlavně pro vaši mysl. Zapomenete na veškeré všední starosti a z vašich problémů se vytančíte. Vysoká dávka endorfínů zaručená!

Zábava...Je to typ cvičení, které budete chtít každý den a už po lekci se budete těšit na další. Účastníci se baví jako na párty a úplně zapomínají na to, že cvičí.

Jednoduchost...Můžete začínat na jak=koliv úrovni. Zumba je určená pro všechny bez ohledu na věk, kondici, taneční či sportovní zkušenosti.

Efektivita...Princip intervalového tréninku maximalizuje výdej kalorií, spalování tuků a formování svalů.

Originalita...Hudba, kroky, pohyby, pocit...úplně jiné, než jste doposud zažili!

Zumba je fitness hodina plná tance a energie, skvělé hudby a dobré nálady. Kombinuje dynamickou latinsko-americkou hudbu a latinsko-americké tance spolu s prvky aerobiku. ...více
Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.